Dlaczego e-mail marketing ?

Strona główna   E-mail marketing   Dlaczego e-mail marketing ?

Dlaczego e-mail marketing ?

E-mail marketing jest jedną z najstarszych form reklamy w sieci, jednak jej wiek nie świadczy o malejącym zainteresowaniu. Wręcz przeciwnie, ta forma reklamy w Internecie nie odchodzi do lamusa, ma się bardzo dobrze a badania wskazują, że jej wyniki są coraz lepsze.

 

E-mail marketing jest w dalszym ciągu jedną z najbardziej efektywnych form marketingu w Internecie, przez wiele osób w branży uważana za tą wiodącą prym. Co prawda nie jest może tak schludna jak nowsze formy reklamy w Internecie (social media) jednak e-mail marketing ma jedną i bardzo istotną cechę – SKUTECZNOŚĆ.

 

Co jest powodem ciągłego rozwoju tej wydawać by się mogło przestarzałej formy reklamy ? Kierunek jest w dalszym ciągu ten sam, zmieniają się metody wysyłania wiadomości – mamy na tą chwilę masę doskonałych narzędzi, które pozwalają segmentować bazę subskrybentów, personalizować wysyłane kampanie oraz mierzyć ich skuteczność. Dzięki takim możliwościom łatwo wyciągnąć wnioski co w szerszej perspektywie pozwala nam tworzyć kampanie zbliżone do ideału.

Każda złotówka zainwestowana w e-mail marketing przynosi aż 43 zł zysku – wskaźnik ROI (ang. return on investment, zwrot z inwestycji)Direct Marketing Association (DMA)

Według badań amerykańskiego Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego (DMA) współczynnik zwrotu (ROI) dla e-mail marketingu wynosi 4,300. Oznacza to, że każda złotówka zainwestowana w tę formę komunikacji generuje aż 43 zł zysku. Aż 66% opinii marketingowców w tej sprawie jest również pozytywnych – stopa zwrotu w ich przypadku była na wysokim poziomie. Wyniki badań DMA stawiają e-mail marketing w ścisłej czołówce najskuteczniejszych narzędzi e-marketingowych.

 

E-mail marketing ma jedną, bardzo ważną cechę, która jej zapewnia olbrzymią przewagę nad innymi formami marketingu – powszechność poczty e-mail. Elektroniczną skrzynkę pocztową posiada praktycznie każdy, często korzystając z kilku adresów (e-mail firmowy, osobisty) sprawdzając je często przynajmniej raz dziennie.

 

Ta forma reklamy jest rodzajem marketingu bezpośredniego, dzięki czemu możemy trafić wprost do danego użytkownika, specjalne narzędzia do obsługi wysyłki umożliwiają nawet zwracanie się do swojego subskrybenta po imieniu. Dzięki prostocie i formie przeczytanie i przetworzenie naszego przekazu może zająć odbiorcy kilka sekund. Niesamowite efekty możemy jednak uzyskać poprzez personalizację listy subskrybentów, która pozwala stworzyć reklamę dostosowaną do jego potrzeb.

Newsletter to druga najskuteczniejsza forma skierowania użytkownika na naszą stronę (zaraz po znajomości marki).ForeSee Results

E-mail marketing w dalszym ciągu idzie do przodu, spore grono użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych, na których otwierają swoje wiadomości co za tym idzie dostępność poczty e-mail jest jeszcze większa. Jeszcze kilka lat temu pocztę osobistą często sprawdzaliśmy maksymalnie kilka razy w tygodniu, teraz użytkownik odbiera ją niczym SMS-y. Rozwój technologii również wpływa na jakość kreacji – osoby projektujące newslettery muszą brać po uwagę nie tylko komputer desktopowy ale również urządzenia typu smartfon czy tablet.

 

E-mail marketing ma szerokie spektrum możliwości i w zasadzie może zostać użyty do wszelkich działań marketingowych takich jak: pozyskiwanie nowych klientów oraz zwiększanie lojalności już obecnych, zwiększenie sprzedaży, zwiększenie ruchu na stronie internetowej czy informowanie o nowościach.

Share Button