Jak wyróżnić w prosty sposób temat newslettera ?

Strona główna   E-mail marketing   Jak wyróżnić w prosty sposób temat newslettera ?

Jak wyróżnić w prosty sposób temat newslettera ?

Każdego dnia na naszą skrzynkę pocztową przychodzi setki e-maili z różnymi ofertami handlowymi. W 2013 roku Freshmail opublikował raport, z którego wynika, że średnie wskaźniki otwarć dla kampanii email marketingowych prowadzonych z ich systemu wynoszą ok. 19,43 %. Wynika z niego, że tylko co piąta wiadomość zostaje otworzona przez odbiorcę.

 

Pierwszą rzeczą z jaką mamy styczność przy otrzymaniu wiadomości na swoją skrzynkę to temat wiadomości i jej nadawca. Właśnie w głównej mierze dzięki zachęcającemu tematowi jesteśmy w stanie otworzyć newsletter a dzięki temu stać się potencjalnym klientem. Aby dodatkowo wyróżnić naszą wiadomość wśród innych ofert możemy w prosty sposób wykorzystać w temacie znaki specjalne, które wyróżnią newsletter na liście wiadomości.

Gdzie można znaleźć symbole specjalne ?

Na stronie http://unicode-table.com/en/sets/ znajdziemy całe mnóstwo ikonek, które są pogrupowane tematycznie. Aby wykorzystać interesujący nas symbol wystarczy zaznaczyć ikonkę, skopiować a następnie wkleić w temat naszej wiadomości. Niestety nie wszystkie symbole będą poprawnie wyświetlane w programie pocztowym dlatego warto sprawdzić je w wysyłce testowej, tym bardziej, że niektóre programy do masowej wysyłki e-maili mają problem z interpretacją niektórych symboli.

Czy wszystkie aplikacje pocztowe wyświetlają symbole ?

Nie spotkałem się z programem pocztowym, który miałby problemy z wyświetlaniem symboli specjalnych. Jedynie część aplikacji posiada kolorowe ikony, pozostałe są po prostu czarno-białe ale nie uważam to za wadę. Polecam jednak testowanie ponieważ programów do obsługi poczty e-mail jest bardzo wiele jednak te najbardziej popularne bez problemu otworzą poprawnie naszą wiadomość.

Jak w ciekawy sposób można wykorzystać symbole w naszej wiadomości ?

Symbol kwiatka ✿ na pewno przyjemnie by wyglądał przy newsletterze firmy florystycznej, sprawdziłby się na pewno przy okazji typu Dzień Kobiet. Serce ❤ na pewno mile widziane będzie przy okazji Walentynek. Symbol samolotu ✈ mogłyby wykorzystać firmy oferujące przeloty samolotami lub biura podróży. Ikon, które można wykorzystać jest bardzo wiele a ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Share Button